Спільнота “Діємо Разом” передала для Миколаївської лікарні благодійну допомогу Депутат Миколаївської райради Паньків Володимир вказав на зловживання в Миколаївській РДА За 120 тис. грн. на рік продано право оренди ставка в Миколаївському районі В Миколаївському районі виявлено нові випадки інфікування коронавірусом Економічні наслідки епідемії для Миколаївського району

Проблеми медицини Миколаївського району та Тростянецької об’єднаної громади

4 вересня 2015 року в дію вступив Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Так, згідно з ним, в Миколаївському районі було утворено Тростянецьку об’єднану сільську громаду та в жовтні 2015 року проведено вибори в органи місцевого самоврядування громади. З цього моменту у Тростянецької громади своя, незалежна від району, влада, свій власний бюджет громади та власна інфраструктура.

Питання медичного обслуговування населення, особливо в зимовий період, стоїть на контролі в усіх органах влади, оскільки в Україні наступає період активного приросту захворювань на ГРВІ та грип, в навчальних закладах оголошено карантин та й профілактичні заходи потрібно також здійснювати.

У Миколаївській комунальній центральній районній лікарні та поліклініці надають первинну та вторинну медичну допомоги усім, хто звертається, в тому числі і жителям новоутвореної Тростянецької громади. Проте мешканці громади все частіше і частіше звертаються до органів влади і депутатів із тим, що в Миколаєві їх не хочуть обслуговувати, а Тростянецька громада вже виділила і оплатила частину коштів за надані послуги Миколаївській поліклініці та лікарні.

Самопоміч вирішила перевірити наведені факти і роз’яснити проблему, яка сталася.

Перш за все було надіслано ряд депутатських запитів та відбулась розмова із в. о. головного лікаря Миколаївської КЦРЛ Хрущ І. В. У листі № 132 від 02.02.2016 року йдеться про те, що з 01.01.2016 року до 31.01.2016 року в лікарні вторинну допомогу отримали 100 жителів Тростянецької громади, а первинну – 28 осіб. До поліклінічного відділення звернулись 635 мешканців громади для надання вторинної допомоги, в тому числі 61 особі було надано первинну допомогу.

Отже, хворих із Тростянецької громади приймали як у лікарні, так і в поліклінічному відділенні.

Тепер перейдемо до мови цифр. У 2015 році на медицину Миколаївського району із державного бюджету (медична субвенція) надійшло 35,705 млн. грн. У 2016 році Миколаївська районна рада прийняла субвенцію із обласного бюджету в меншому розмірі – 32, 535 млн. грн. В свою чергу, як окремий орган місцевого самоврядування, Тростянецька об’єднана сільська громада одержала із державного бюджету медичну субвенцію на первинну і вторинну медичну допомогу близько 3 млн. грн., які б мали забезпечити жителям громади конституційне право на безоплатне надання медичної допомоги. Тобто в самій громаді мали б надавати і первинну і вторинну допомогу. Проте, коли на території Тростянецької громади розміщено амбулаторії і акушерські пункти, відповідно є змога надати первинну медичну допомогу, а ось лікарні немає. Тому влада громади змушена звертатись до найближчих сусідів за допомогою в наданні вторинної медичної допомоги мешканцям Тростянецької громади.

12.01.2016 року в. о. головного лікаря Хрущ Ірина звернулась до голови Тростянецької громади, щоб громада передала кошти для надання вторинної допомоги мешканцям громади. Фіналом цієї історії мало б бути заключення договору між Тростянецькою громадою, Миколаївською районною радою та адміністрацією щодо обслуговування жителів Тростянецької територіальної громади в районних медичних закладах охорони здоров’я та оплата цих послуг. Проте у січні місяці цього не відбулось. Тобто, ситуація із фінансуванням медицини району є скрутною (подорожчання ліків, перев’язочних матеріалів). Тобто не виключена відсутність безкоштовних ліків, рентген плівок та іншого не тільки для мешканців району, а й для жителів Тростянецької громади.

2 лютого голова фракції «Об’єднання «САМОПОМІЧ» В. Паньків подав депутатське запитання в Миколаївську районну адміністрацію та в Тростянецьку громаду щодо з’ясування причин, у зв’язку з якими не укладено договір на надання вторинної медичної допомоги. І ось є результат…

Вже 4 лютого було укладено даний договір, проте, як сказано в листі голови Миколаївської адміністрації Я. Папуги, станом на 10 лютого жодних коштів, згідно договору, на рахунки районного бюджету від Тростянецької громади не надійшло. Тобто Миколаївська лікарня і поліклініка послуги громаді надали, зарплату лікарям заплатили, за енергоресурси заплатили, а громада не перерахувала коштів за надані послуги.

Проте в цьому немає провини жителів громади. Є ряд причин, які спричинили цю першу проблему – це брак досвіду управління об’єднаною громадою; публічного роз’яснення жителям яким чином утворена громада функціонуватиме надалі; громада була утворена без підготовленої матеріально-технічної бази та розвиненої інфраструктури.

Вже зараз жителі Тростянецької громади можуть звертатись для надання первинної медичної допомоги в саму громаду, де вже з району передано у власність Тростянецької громади всі заклади медицини та призначено головного лікаря. Але якщо виникатимуть проблеми, Миколаївська поліклініка та лікарня люб’язно нададуть невідкладну та іншу медичну допомогу для жителів Тростянецької громади.

P.S. Первиинна медико-санітарна допомога передбачає консультацію лікаря, забезпечує діагностику і лікування найпоширеніших хвороб, травм, отруєнь та інших станів, проведення індивідуальних санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів, медичної профілактики захворювань, гігієнічного виховання та санітарної просвіти населення, реалізацію прав людини щодо охорони здоров’я дитини, матері та батька, а також направлення пацієнтів на отримання вторинної, третинної медичної допомоги та санаторно-курортного лікування.

Вторинна медична допомога — спеціалізована медична допомога, що подається у разі захворювання, яке потребує спеціальних методів діагностики та лікування. Вторинна медична допомога подається в лікарняних і позалікарняних умовах лікарями, які мають відповідну спеціалізацію і можуть забезпечити кваліфікованіше консультування, діагностику, профілактику і лікування, ніж лікарі загальної практики-сімейні лікарі.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*