Спільнота “Діємо Разом” передала для Миколаївської лікарні благодійну допомогу Депутат Миколаївської райради Паньків Володимир вказав на зловживання в Миколаївській РДА За 120 тис. грн. на рік продано право оренди ставка в Миколаївському районі В Миколаївському районі виявлено нові випадки інфікування коронавірусом Економічні наслідки епідемії для Миколаївського району

Миколаївський професійний ліцей запрошує

Заснований ліцей у 1945 році,  з метою підготовки робітників для будівництва гірничо-цементного комбінату. В основному тут освоювали майбутні професії – будівельники, столяри. З часом здобували освіту і механіки, далі – геологи, газовидобувальники, згодом – спеціалісти по нафтовій промисловості та будівельники компресорних станцій.

Загалом ліцей надає освіту по спеціальностях муляр, штукатур, водій, тракторист, кравець, лицювальник-плиточник, автослюсар, газозварник, реставратор та багато інших.

У 1986 році було збудовано всі комплекси теперішнього ліцею.

Як розповідає директор ліцею Дудич Роман, коли на цементному заводі вирувала робота і працювали цехи, то практично всі робочі заводу закінчували наше училище, особливо столяри, де цех був надзвичайно великий. На даний момент маємо ситуацію, що на ньому працює 200-250 працівників і все.

Випускники шкіл сьогодні виявляють велике бажання навчатись у ліцеї. Крім цього і працівники мають розписаний графік відвідин міських та сільських шкіл для піару освітнього закладу. Ще керівництво та майстри постійно організовують різноманітні виставки власної продукції.

Кількість бажаючих вчитись на столярів зменшилась, в зв’язку із появою на ринку металопластикових вікон та шпонованих дверей. Проте у ліцеї щорічно відбуваються виставки столярних виробів.

«Один із наших учнів зробив професійне, дубове, точене ліжко з власного матеріалу. Хоча хлопець вчиться на муляра-штукатура, проте бажання здобути ще одну професію, додаткового заробітку та позаурочна допомога майстра принесли свої плоди» – розповідає викладач спец. професій Ланчевич Андрій.

Окрім цього ліцей розпочинає роботу по виготовленню власної тротуарної плитки. Поки що це невеликі об’єми, та при збільшенні попиту зможе продавати виготовлену продукцію.

«На даний момент не тільки в районі, а й в Україні гостро постало питання працевлаштування молоді – випускників освітніх закладів. Наш ліцей вже має укладені угоди з підприємствами, які працюють на території району, і їм потрібні кваліфіковані випускники. В основному це автослюсарі, зварники, столярі та трактористи» – розповідає пан Роман. «На території міста Миколаєва діє підприємство «Дуатекс», яке вже зараз бере до себе на практику кравців з подальшим працевлаштуванням» – додає директор.

Roboty-uchniv

Крім цього у Миколаївському професійному ліцеї  25 листопада 2015 року відкрито навчально-практичний будівельний центр від компанії «Хенкель-Баутехнік Україна (Ceresit)». Тепер випускники установи можуть одержати офіційний сертифікат від компанії про те, що вони в подальшому мають дозвіл працювати з матеріалами Ceresit. Ізюминкою цього сертифікату є те, що він діє в межах усієї земної кулі.

Uchni-v-roboti

«Зараз все тільки починається. Центр повинен працювати. Ті діти, які вчаться, які вдало складуть іспити, отримають цей сертифікат. Крім цього розробляємо тариф на підвищення кваліфікації та перекваліфікації по спеціальності монтажник систем утеплення будівель, а також штукатур виконання декоративних штукатурок» – розповідає керівник центру Ланчевич Андрій.

Отож, базу створено – тепер справа за бажання дітей отримувати відповідні знання та професії.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*