Виділення коштів на соціально-економічний розвиток міст заблоковано Кар’єр “під печерами” може бути дозволений судом Другий крок щодо збереження печер зроблено «Не зважають ні на що і кроплять поля…» Народний рух України голосує «по блату»

Поділили чи то подерибанили?

Державний фонд регіонального розвитку створили для прискорення соціально-економічного розвитку регіонів України, переведення державних інструментів розвитку регіонів на нову основу, відхід від старої практики фінансування виключно будівництва все нових об’єктів, передусім бюджетної сфери, які домінували в переліках фінансування за кошти субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів, субвенцій на соціально-економічний розвиток окремих територій, державних цільових програмах.

Фінансування проектів з цього фонду мало б здійснюватись на конкурсній основі та з залученням професійний експертів.

Цьогоріч трапилась немислима ситуація, яку виявили журналісти та працівники обласної ради, зокрема, заступник голови обласної ради Парасковія Дворянин, яка не поставила свого підпису під переліком інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку.

Як ділиться Парасковія Дворянин у своєму блозі на http://zaxid.net, 43 відсотки з усієї суми, яку у 2016 році Львівщина отримає (а це 220 мільйонів гривень) на капітальне будівництво та капітальні ремонти, –  перепаде трьом районам з усіх двадцяти. Це Пустомитівський район отримав кошти на 19 об’єктів (на суму 42 млн грн), Старосамбірський – на 8 об’єктів (13 млн грн), Самбірський – на 8 об’єктів (14 млн грн). Мостиському району теж перепало 14 млн грн.  Для порівняння Червонограду «вділили» аж 3 млн грн, Буському району – 2 млн.грн.

Щодо Миколаївського району, то тут ситуація ще сумніша.  Будівництво нового акушерського корпусу в місті Миколаїв розпочато у 1991 р.(загальна кошторисна вартість будівництва у цінах 1990 року становила 1595,01 тис.крб.), з 1991 року по 2005 рік замовник будівництва – УКБ Львівської ОДА (за цей період освоєно 2,4 млн.грн.), з липня 2005 року по 2008 рік – замовник – Миколаїв «Райагроінвест», з 2009 року замовник – Миколаївська РДА.

Через відсутність належного державного фінансування будівництво велося не ритмічно У 1996 р. будівництво припинилося без виконання належних робіт із консервації будівлі.

У 2003 році будівництво корпусу відновлено, за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Загалом освоєно коштів станом на 01.01.2016 року 15718,46 тис.грн.,  у 2015 році використано з бюджету розвитку обласного бюджету та районного бюджету 544,7 тис.грн.

Ступінь будівельної готовності об’єкта – 70 %. Цьогоріч Миколаївська адміністрація подала на конкурс інвестиційних проектів проект «Будівництво «Акушерський корпус на 30 ліжок в м. Миколаєві  Львівської області» як  такий,  що претендує на отримання фінансування за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Загальна сума завершення довгобуду у цінах 2013 року – близько 19 млн. грн. У переліку об’єктів, які у 2016 році будуть фінансуватися із ДФРР об’єкт погоджено, проте навпроти стоїть сума в 3 млн. грн. Де взяти решту – це великий знак запитання.

Окрім цього Миколаївський район отримає фінансування на діючий пологовий будинок в сумі 500 тис. грн. на капітальний ремонт – термомодернізацію цієї будівлі.

На більше район розраховувати поки-що не може. Окрім цих двох проектів не пройшли відбору: будівництво ДНЗ в с. Рудники, реконструкція ДНЗ «Рукавичка» в с. Держів, реконструкція школи в с. Черниця та будівництво автобусних зупинок.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*