Регламентна комісія на чолі з Наталією Верещинською проігнорували закон На Миколаївщині виявлено стихійні сміттєзвалища Міська влада «зливає» комунальне підприємство «Миколаївводоканал» Верховна Рада створила некомфортні умови для «своїх» виконавців робіт Миколаївську лікарню потрібно оснастити новітнім обладнанням – Андрій Патій

4000 гривень на місяць для обігріву садочку взимку. Чи це реально?

Тепловий насос (помпа)  — прилад, який переносить розсіяну теплову енергію в опалювальний контур. Широкого застосування ця технологія набула в 40-х роках 20-ого століття.

Із початком війни на Сході України, проблемами із поставкою газу, підвищенням цін на нього, люди почали шукати альтернативу газовому опаленню (дрова, вугілля, брикети, сонячна енергія, тепловий насос). Та ще й з шкільних підручників відомо, що природній газ – це є вичерпна копалина. з мірою його видобування та зменшенням кількості він буде зростати в ціні – це вже економіка.

Ще взимку 2016 року депутат Миколаївської районної ради Володимир Паньків та член виконавчого комітету Миколаївської міської ради Адріян Пришляк побували у Раві-Руській, де в садку «Орлятко» уже реалізовано проект встановлення теплового насосу для опалення приміщень.

«Нас зацікавив цей проект перш за все тим, що він зумовив економію електроенергії в садку на 60% та стабілізував температурний режим в приміщеннях. Таку технологію ми хотіли запропонувати реалізувати  Миколаївській міській раді в садочку «Журавлик». Але перш за все потрібно було побачити як працює цей насос» – розповідає Адріян Пришляк.DSC_0040

В Раві-Руській миколаївчан зустріли координатор проекту, юрист міської ради Наталя Басай та завідуюча садочком Циблієва Орися. Найпершим на що гості звернули увагу – це дійсно теплі приміщення (на дворі було -12 градусів).  Пані Наталя розповіла, що цей проект не реалізували б без гранду Євросоюзу (близько 14 000 дол.-161 тис. грн.) та співпраці районної (20 000 дол.- 247 тис. грн.) та міської рад (44 000 дол. – 528 тис. грн.). Також до встановлення теплового насосу долучилась громада Рави-Руської в сумі (4 000 дол. – 48 тис. грн.)  Загальна сума проекту становила близько 93 тис. дол. – 990 тис. грн.

Отже, за ці гроші встановили тепловий насос типу «вода-вода» потужністю 40 кВт, пробурили 15 свердловин. Загальна площа садка 280 м2. При використанні теплового насоса взимку останній використовує тепло ґрунту для теплопостачання будівлі, а влітку тепло з будівлі відводиться в ґрунт або воду. Тобто грунт діє як джерело тепла взимку і приймач тепла влітку.

Як повідомила завідувачка садку пані Орися: «Раніше садок обігрівався вугіллям. На опалювальний сезон було потрібно приблизно 40 т. вугілля (800 грн/т) та 4 м3 дров. Крім цього в нас працювали 4 кочегари, які одержували заробітну плату. Ну і звичайно, використовувалась електроенергія для насосів, які циркулювали гарячу воду. На даний момент, при застосуванні теплового насосу, ми використовуємо лише електроенергію кількістю 2000 кВт/міс, тобто 4000 грн/міс. Це всі витрати, які садок несе для того, щоб обігріти приміщення та отримати гарячу воду».

«Тепловий насос – це вигідний економічний, екологічний та політичний проект. При співпраці з Євросоюзом ми могли б реалізувати даний проект в садочку «Журавлик» в місті Миколаєві. Важливою перевагою цього садка є те, що тут розміщено басейн, який при використанні теплового насосу можна буде запустити. Тоді наші дітки зможуть ходити на єдиний діючий в районі дитячий басейн з потрібною температурою води. До прикладу діти з Рави-Руської їздять в басейн до Жовкви» – розповідає депутат районної ради Володимир Паньків.

Переваг теплового насосу, порівняно з його вартістю, є багато. Серед них:

  • відсутність викиду парникових газів;
  • невичерпність ресурсу, безмежний запас;
  • зменшення витрат електроенергії;
  • економія бюджетних коштів;
  • відсутність залежності від цін на газ, дрова, вугілля та ін.;
  • забезпечення приміщень теплом та додатково гарячою водою;
  • взимку забезпечує приміщення теплом, а влітку – охолоджує їх;
  • окупність витрат за 3 роки;

Пропозиції щодо встановлення теплового насосу в садку «Журавлик» в місті Миколаєві неодноразово пропонувалась депутатами від Самопомочі, проте була відхилена міським головою та апаратом ради з мотивів відсутності коштів (на реалізацію цього проекту в садку «Журавлик» було потрібно близько 4 млн. грн.). 1 квітня 2016 року на черговій сесії Миколаївської міської ради депутат Ткач Богдан запропонував віднайти кошти в сумі 300 000 грн. для виготовлення необхідної проектно-кошторисної документації, яка дасть змогу залучити гранти із Євросоюзу, кошти району та області. Проте і ця пропозиція не була прийнята ні міським головою, ані депутатським корпусом. А в серпні 2016 року Миколаївська міська рада знайшла 2,5 млн. грн. на погашення боргів КП «Миколаївтеплокомуненерго». Отже, коли є проблема, то гроші одразу знайшлись.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*