Громадські активісти Миколаївщини домоглись визнання незаконним тарифів на водопостачання та водовідведення та їх перерахунку Регламентна комісія на чолі з Наталією Верещинською проігнорували закон На Миколаївщині виявлено стихійні сміттєзвалища Міська влада «зливає» комунальне підприємство «Миколаївводоканал» Верховна Рада створила некомфортні умови для «своїх» виконавців робіт

Міністерство економічного розвитку пропонує повіряти лічильники на воду без демонтажу

І ще раз законодавці хочуть покращити життя українців. Нещодавно нововведення стосувалось ціни за повірку приладів обліку гарячої та холодної води, яка сьогодні входить в тариф на водо- чи тепло- постачання.Міністерство економічного розвитку придумало нові зміни, які опублікувало на офіційному сайті http://me.gov.ua  для громадського обговорення.

А пропонується перевіряти прилади обліку води (тепла) на місці. Тоді відпадає потреба у їх демонтажі (монтажі) та транспортуванні до лабораторії. Таким чином є можливість економити кошти до 280 грн. на 1 лічильнику (згідно даних ДП “Укрметртестстандарт” ). А також відпаде потреба приїжджати у квартиру (будинок) 2 рази, а, відповідно, громадяни в два рази менше затратять свого часу.

З іншої сторони, підприємства, організації, які уповноважені на перевірку приладів обліку води, будуть змушені придбати мобільні проливні установки (на фото) вартістю від 140 000 грн. (таких підприємств в Україні 27 – загалом 3 780 000 грн.) Відшкодування коштів на придбання цих установок (амортизація) підприємства змушені будуть закласти в тариф на повірку.

Отже, чи буде фінансова вигода від цього нововведення поки залишається не зрозумілим. А ось зменшення часу обслуговування для громадян можна очікувати.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*