Регламентна комісія на чолі з Наталією Верещинською проігнорували закон На Миколаївщині виявлено стихійні сміттєзвалища Міська влада «зливає» комунальне підприємство «Миколаївводоканал» Верховна Рада створила некомфортні умови для «своїх» виконавців робіт Миколаївську лікарню потрібно оснастити новітнім обладнанням – Андрій Патій

Новий Розділ проти розміщення сміттєпереробного заводу

11 листопада відбулась позачергова сесія Новороздільської міської ради, на якій було прийнято звернення щодо недопущення розміщення на порушених гірничо-хімічною промисловістю землях біля міста Новий Розділ сміттєпереробного комплексу.

Нижче текст заяви.

ЗАЯВА

щодо недопущення  розміщення на порушених гірничо-хімічною промисловістю землях біля міста Новий Розділ сміттєпереробного заводу

прийнята на XII позачерговій сесії Новороздільської міської ради 11.11.16р.

   Ми, депутати Новороздільської міської ради, глибоко обурені заявою голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки, зробленою ним під час брифінгу 10 листопада 2016 року, щодо наявності трьох земельних ділянок для можливого розміщення сміттєпереробних заводів, в тому числі на території Миколаївського району біля Нового Роздолу на землях порушених гірничо-хімічною промисловістю, площею 15 гектарів.

Обурює, насамперед, той факт, що питання розміщення на території колишнього РДГХП «Сірка» регіонального полігону твердих побутових відходів та сміттєпереробного заводу вже розглядалось на спільному засіданні сесій Миколаївської районної, Новороздільської міськоі, Роздільської селищної та Березинської, Берездівецької, Станківецької сільських рад, яке відбулося 22 червня 2012 року, та було прийнято рішення та відповідну заяву щодо недопущення такого будівництва на вищезазначеній території. На даний час позиція громадскості та депутатського корпусу Нового Роздолу не змінилась.

Обурює також той факт,  що з суміжними територіальними громадами не погоджувався детальний план вибраної території, який, зі слів голови ЛОДА О.Синютки, вже розроблений. Ні громада міста, ні міський голова, ні депутати міської ради не були повідомлені про такі наміри керівництва області.

Ускладнює ситуацію і той факт, що запланований сміттєпереробний завод будуватиметься для значної частини Львівщини, в тому числі і міста Львів, а це потребує додаткового вивчення та серйозних прорахунків на кожному етапі планування будівництва.

Крім того, немає гарантії, що цей завод взагалі буде збудований і введений в експлуатацію, оскільки не виключена можливість перетворення території  наближеної до Новороздільської міської ради на звалище твердих побутових відходів, які ніби-то будуть чекати своєї переробки.

Ми звертаємо увагу на явно невдале розташування запланованої ділянки, адже в радіусі 3 км. проживає понад 40 тис. мешканців, це місто Новий Розділ, смт. Розділ,  села Березина, Берездівці, Гранки–Кути, Підгірці, а також, на відстані 1 км. знаходиться транскордонна річка Дністер.

При визначенні зазначеної земельної ділянки не враховано той вагомий факт, що територія колишньої діяльності Роздільського державного гірничо-хімічного підприємства «Сірка» є найбільш забрудненою у Львівській області. На ній знаходиться понад 90 % небезпечних промислових відходів всієї Львівщини. Також на ній зберігається майже 17 тис. тон відходів нафтохімічної промисловості – так званих гудронів, завезених Державним підприємством МВС «Спецсервіс» з Угорщини, умови зберігання яких, не відповідають жодним нормам екологічної безпеки. Сьогодні факт завезення цих відходів на терени Розділля та їх потрапляння у транскордонну річку Дністер, що може призвести до міжнародного скандалу,  є предметом розслідування в рамках журналістської мережі N-Vestigate, яке здійснюється за підтримки уряду Німеччини, участь в якому беруть журналісти з України, Угорщини та Молдови а також міжнародні правозахисні організації, зокрема, Transparency International.

Беручи до уваги екологічні проблеми даної території, враховуючи концепцію використання промислових земель в зоні діяльності РДГХП «Сірка» в рамках Новороздільського індустріального парку, а це, виключно, «зелені» технології та промисловість, сусідство із сміттєпереробним заводом категорично не бажане.

Ми, депутати Новороздільської міської ради рішуче заявляємо, що нехтування та повне ігнорування позиції органів місцевого самоврядування при вирішенні складних екологічних питань області є неприпустимим.

У зв’язку з тим, ми категорично виступаємо проти  планування та будівництва сміттєпереробного заводу у Миколаївському районі в безпосередній близькості до території Новороздільської міської ради площею 15 га, на порушених гірничо-хімічною промисловістю землях!

 

Міський голова                                             Андрій МЕЛЕШКО

Leave a comment

Your email address will not be published.


*