Регламентна комісія на чолі з Наталією Верещинською проігнорували закон На Миколаївщині виявлено стихійні сміттєзвалища Міська влада «зливає» комунальне підприємство «Миколаївводоканал» Верховна Рада створила некомфортні умови для «своїх» виконавців робіт Миколаївську лікарню потрібно оснастити новітнім обладнанням – Андрій Патій

Децентралізація в дії. На район переклали велику кількість видатків, але власних надходжень вкрай бракує

14 грудня відбулась бюджетна комісія районної ради щодо бюджету на 2017 рік. Зі слів секретаря комісії, депутат Миколаївської районної ради відомо,  що коштів в районі у 2017 році катастрофічно бракуватиме.

По цифрах, які представила начальник фін. управління Зоряна Москалюк, район очікує базову дотацію в сумі 21 млн. 200 тис. грн., освітня субвенція – 79 млн. 180 тис. грн., медична субвенція 41 млн. 318 тис. грн, субвенція на здійснення держ. програм по соц. захисту 266 млн. 493 тис. грн. (в основному субсидії), інша додаткова дотація з держ. бюджету 17 млн. 348 тис. грн.(тут іде покриття енергоносіїв у освіті та охороні здоров’я) (До слова, потреба в коштах на енргоносії – 30 млн. грн.) Власні надходження районного бюджету планується в розмірі 38 млн. грн.
Першою проблемо є те, що кошти освітньої субвенції 79 млн. 180 тис. грн. використовуються виключно на виплату педагогічної зарплати працівникам загальноосвітніх шкіл. Це означає, що усі прибиральниці, завгоспи і т.д . шкіл мають фінансуватися з районного бюджету. У зв’язку з цим освіта району залишається недофінансованою на 6,5 млн. грн. Садочки взагалі невідомо як будуть фінансуватися. Уявіть, педагогічного персоналу у садках менше – більшість це обслуговуючий персонал, зарпалта якого була у 2016 році 1600-1800-2000 грн. Тепер вона має зрости до 3200 грн. (це повна ставка), бо ніхто кухаря не буде переводити на пів ставки, якщо він працює цілий день. Тому районна рада ініціює можливість передачі утримання садочків у місто та села. Медицині району невистачатиме 1,5 млн. грн. А культурі близько 500 000 грн.
Як зауважує начальник фін. управління, такої ситуації в районі в нас ще не було ніколи.
Таким чином 38 млн. грн. бюджетна коміцся рекомендує розподілили тільки на захищені статті (запрплати, енергоносії, медикаменти, допомоги та ін).  Поки-що не заплановано жодних поточних чи капітальних ремонтів та коштів на участь у мікропроектах. Всі ці роботи можна буде фінансувати тільки з вільних залишків, які накопичуться з 2016 року черезх невиконані роботи, або з перевиконання бюджету у липні 2017 року.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*