Медицина Миколаївської громади недофінансована більше ніж на 17 млн. грн. Додаткові 200% премії меру Щебелю на “п’янку” Передвиборчі обіцянки, які виконуються не зважаючи на те, що не стали депутатами На Миколаївщині, внаслідок транспортної аварії, загинув неповнолітній хлопець Це якесь знущання над медиками! Працівникам психіатричної лікарні “Заклад” не виплачують зарплати, через що вони вкотре перекрили міжнародну трасу

Спочатку закон – потім реформа. Про освіту

До значного збурення серед громадськості району призвели рішення Миколаївської районної ради Львівської області щодо утворення опорних шкіл та їхніх філій. Таким чином районний відділ освіти “проштовхує” реформу освіти.Нагадаємо, що згідно з рішенням райради, було утворено дві опорні школи – Миколаївську (на базі школи №1) та Більчанську. Проте мешканців довколишніх сіл не задовільнило таке рішення депутатів, оскільки від сільських шкіл було забрано статус юридичної особи та посади директора і заступників, а управляти майном, керувати фінансуванням та призначати на відповідні посади у філіях мав право б тільки директор опорного закладу.

Натомість школи Малої Горожанки, Вербіжа, Устя та Криниці не отримували нічого. Бо близько 800 000 грн. з обласного бюджету виділялися б тільки на опорну школу.

Саме через ці причини громадськість сіл та сільські ради вимагали скликання позачергової сесії Миколаївської районної ради. І 27 червня вона відбулась. Правда районних депутатів довелось чекати 2 години для необхідного кворуму в 18 чоловік (хтось був за кордоном, когось попередили про те, щоб не приходив). Але і цю незручність стерпіли.

Коли набрався кворум, рішення по Устянській, Малогорожанківській та Вербіжській школах було прийнято. Вирішили проводити необхідні реформи після прийняття закону про освіту в новій редакції або після децентралізації. Проте незадоволеними залишились жителі села Криниця, бо їхнє питання по філії Криницької ЗОШ не включили до порядку денного. А регламентна комісія запропонувала винести це окремим питанням. Таким чином даний проект рішення був заблокований регламентною комісією і перенесений на чергову сесію райради, що запланована на липень місяць.

На останок на сесію райради прибула директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій до якої був шквал запитань. Зокрема, сільський депутат Іван Буга запитав про етичність даних рішень щодо опорних шкіл в період реформи об’єднання територіальних громад (Миколаєва, Дроговижа та Устя), на що у пані Любомири не знайшлося відповіді, окрім, що це йде від Кабінету Міністрів.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*