Медицина Миколаївської громади недофінансована більше ніж на 17 млн. грн. Додаткові 200% премії меру Щебелю на “п’янку” Передвиборчі обіцянки, які виконуються не зважаючи на те, що не стали депутатами На Миколаївщині, внаслідок транспортної аварії, загинув неповнолітній хлопець Це якесь знущання над медиками! Працівникам психіатричної лікарні “Заклад” не виплачують зарплати, через що вони вкотре перекрили міжнародну трасу

Як вийти із сміттєвої кризи в місті Миколаєві?

Значного резонансу в житті міста Миколаєва набула ситуація, пов’язана із міським сміттєзвалищем. Миколаївська міська рада та міський голова А. Щебель настоювали на тому, щоб будівництво полігону виконував інвестор (ТзОВ «Інвестиційна компанія «Екотех»), якому натомість було надано дозвіл на завезення 120 тонн сміття з поза меж Миколаївського району в день.  На думку громадськості, яка три рази збиралась на громадські слухання, це була зависока плата за такі «щедрість» інвестора. Зауважимо, що іншого плану виходу із критичної ситуації Миколаївська міська рада навіть не розглядала.
Тому було створено дві комісії (міську та районну), до яких увійшли депутати двох рад і які напрацювали інший варіант, що є менш затратнішим (інвестор пропонував близько 30 млн. грн. витратити на роботи та обладнання в порівнянні з 4 млн. грн., які запропоновані комісіями).
На малюнку  зображено варіант, які напрацювали дві комісії. Важливим аспектом є те, що утилізацією та захороненням сміття має займатись нове комунальне підприємство, яке в перспективі мало б бути створено міською та районною радами. Проте за останньою інформацією, Миколаївська міська рада на сесії, що відбулась  8 серпня, навіть не розглянула такого варіанту. Тому створення підприємства сьогодні розглядає районна рада.

Отже, управляти комунальним підприємством  буде директор та наглядова рада, які матимуть свої функції. Стратегічно мало б бути визначено два напрямки, на яких воно мало б зосередити свою  роботу . Перший і пріоритетний – будівництво полігону ТПВ (зокрема 1-ої карти), де мало б захоронюватись сміття та другий – рекультивація старого сміття.   Для реалізації першого кроку, в ході зустрічей із головою Львівської обласної адміністрації, було напрацьовано ряд сум, які Миколаїв зможе отримати на будівництво полігону. 1,5 млн. грн. прогнозовано мали б надійти із резервного фонду (державний бюджет), 1, 7 млн. грн. – кошти, які розподіляє Львівська обласна рада (обласний природоохоронний фонд), 1 млн. грн. – вже є виділено  Миколаївською районною радою та 60 тис. грн – неосвоєні кошти на відеоспостереження та освітлення.
І лишень тоді, після реалізації першого кроку, можна було б вирішувати чи потрібно завозити сміття з поза меж Миколаївського району. І це б було правильно зробити на громадських слуханнях, де б до громади було доведено ключові показники полігону  – термін служби, проектна потужність (можлива кількість захороненого сміття) та термін експлуатації.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*