Уряд розширив перелік магазинів, яким дозволено працювати в час карантину В Миколаївському районі розпочались заходи з дезінфекції місць скупчення людей 100% поданих пропозицій Миколаївською лікарнею прийняті Національною службою здоров’я України Миколаївська райрада збирається на термінову позачергову сесію Як мер Щебель і досі обдурює громаду Миколаєва

Податок на нерухоме майно: хто, скільки і чому має платити

З початку літа почали надходити податкові повідомлення по сплаті податку на нерухоме майно (квартири, будинки тощо). Виникає питання: хто, скільки та для чого має платити цього податку? Отже, що варто знати про податок на нерухоме майно.

Хто має платити?

Цей податок платять власники нерухомості: квартир загальною площею понад 60 кв.м., житлових будинків площею понад 120 кв.м., нежитлової на комерційної нерухомості.

Що оподатковується?

Оподатковується загальна площа квартири понад 60 кв. м., будинку – понад 120 м.кв. Тобто, якщо площа Вашої квартири становить 65 кв.м., то податок стягуватиметься лише з 5 кв.м. Інші пільги із сплати цього податку встановлюються рішеннями відповідних місцевих рад і можуть бути різними в залежності від населеного пункту. Наприклад, у Харкові рішенням міської ради встановили,  що квартири не оподатковуються, якщо їх загальна площа до 85 кв.м.

Скільки потрібно платити?

Ставки податку є різними в різних населених пунктах України, бо кожна місцева рада самостійно визначає ставки податку на своїй території, в залежності від типів нерухомості та її розташування. Однак ставка податку за 1 кв. м. нерухомості не може бути вищою 1,5 відсотка від мінімальноі зарплати на початок звітного року (1,5% від 3200 грн. на 2017 рік за 1 кв.м.). Інформацію про ставки місцевих податків і зборів можна отримати у місцевій Державній фіскальній службі та/або на веб-сайтах сільських, селищних, міських рад або рад об’єднаних територіальних громад. Для прикладу, в Києві, Чернівцях, Луцьку за 1 кв. м. понад передбачену законом пільгу потрібно заплатити – 1% від мінімальної зарплати, а у Львові, Житомирі, Рівному – 0,5% мінімалки. Однак, в кожного населеного пункта можуть бути власні понижувальні коефіцієнти або особливості. Наприклад, в Києві введено додатковий понижувальний коефіцієнт, а в Чернівцях різні ставки податку для власників квартир різної площі: чим більша площа, тим більша ставка.

Кому надають пільги?

При встановленні пільги  для фізичних осіб місцеві ради можуть брати до уваги не тільки тип майна, а і майновий стан та рівень доходів людини.

Коли пільги не застосовують?

Пільги з цього податку не застосовуються, якщо нерухомість використовуються її власником для отримання доходу (оренда, лізинг, позичка, підприємницька діяльність тощо), або якщо площа об’єкту перевищує пятикратний розмір неоподатковуваної площі (для квартири 60 кв.м. *5 =300 кв.м., а для будинку 120*5=600 кв.м.).

 

Чи є винятки зі сплати податку?

Є нерухомість, яка не оподатковується в силу закону: це наприклад об’єкти, що належать багатодітним або прийомним сім’ям, дитячі санаторії, спортивні школи, центри фізичного здоров’я тощо.

Нерухомість на тимчасово окупованій території та/або на території населених пунктів на лінії зіткнення та/або так званій “території проведення АТО”, не оподатковується у період з 14 квітня 2014 року до 31 грудня року, в якому завершено проведення АТО.

До коли потрібно слатити податок?

До 1 липня поточного року податкова повинна була надіслати громадянину-власнику нерухомості податкове повідомлення з сумою податку та реквізитами його сплати.

Сплатити податок потрібно протягом 60 днів з дня вручення такого повідомлення. Фактично – до 29 серпня.

 

Що робити, якщо з повідомлення не зрозуміло, за що нараховано податок?

Ви маєте право звернутись з письмовою заявою до податкової і звірити розмір площі, право на пільгу, розмір ставки податку, нараховану суму.  Звичайно, це створює нам всім додаткові незручності.

Якщо держава зацікавлена в наповненні бюджету та сплаті податків, то мала би належним чином виконувати сервісну функцію для платників податків, надавати до податкового повідомлення детальний розрахунок з усією необхідною інформацією.

Не перший раз про це говорю, цього  ж року вирішила направити депутатський запит до Міністерства фінансів, щоб на рівні виконавчої влади зробили форму повідомлення інформативною та зручною для платника, а ще краще — запровадили податковий калькулятор на сайті ДФС, де платник може зайти, ввести свій населений пункт, тип та площу нерухомості, тощо та отримати інформацію про ставки податку, належні йому пільги, та детальний розрахунок суми до сплати. Наразі ж всім нам доводиться витратити свій час, щоб дізнатися за що саме ми сплачуємо. Зауважу, що у разі виявлення розбіжностей між даними податкової та Вашими, суми податку буде перераховано.

На що будуть витрачені зібрані як податок на нерухоме майно гроші?

Всі податки в Украіні поділяються на загальнодержавні, які сплачуються в центральний бюджет, та місцеві, які сплачуються в місцеві бюджети та витрачаються громадами на їх локальні потреби.

Податок на нерухоме майно є місцевим податком, тому кожна місцева рада повинна витрачати  власний бюджет на забезпечення потреб громади: ремонти шкіл, вулиць, освітлення, вивезення сміття, благоустрій, школи та садочки.

Отже, від того, чи сплатили Ви і Ваш сусід податок на нерухомість, залежить те, скільки коштів отримає Ваш місцевий бюджет на забезпечення гідного життя громади. Місцевих чиновників та ефективне використання ними коштів потрібно контролювати.

Якщо місцева влада закуповує щомісяця лампочки, а на Вашій вулиці вже рік темно, це серйозна підстава ставити питання про нецільове витрачання коштів.

Якщо Ви не можете отримати інформацію про доходи та витрати Вашої місцевої ради самостійно, звертайтесь до місцевих осередків Самопомочі, ми і запит напишемо, і допоможемо розібратись.  Можновладці і чиновники самі себе не проконтролюють, треба нам самим це робити, якщо хочемо жити в квітучій Україні.

Миколаївський районний осередок “Самопомочі” знаходиться за адресою пл. Ринок 13, другий поверх

тел. 0674161957

Володимир

 

2 Comments on Податок на нерухоме майно: хто, скільки і чому має платити

 1. Your comment is awaiting moderation.

  car sale ireland
  Phoenix air conditioning Phoenix Air Conditioning Repair, AC Service Phoenix
  Fast emergency air conditioning repair in Phoenix, AZ. AC repair done right or its free. All work 100% warranty. Top rated Phoenix air conditioning company. Air Conditioning Repair Phoenix AZ Air Conditioning in Arizona . If you have lived in Arizona any amount of time then you know how important it is to have a good running correctly installed, well maintained, energy efficient air conditioning system. Temperatures can get up to 115 degrees or more here in Phoenix, Arizona. Your air conditioning system will be put under a enormous work load possibly causing a break down. You need a quality …
  The post Phoenix air conditioning Phoenix Air Conditioning Repair, AC Service Phoenix appeared first on Auto&Car.

  Denver Finance

 2. Your comment is awaiting moderation.

  auto tune up

  Alabama crimson tide roll tide ^ Video
  Alabama crimson tide roll tide Alabama crimson tide roll tide Alabama football 2019: Schedule, roster, recruiting and three questions for Crimson Tide Published on Apr. 1, 2019 | Updated on Apr. 4, 2019 The 2019 college football season will be an interesting one for Alabama. The Crimson Tide enter 2019 with their usual heavy player turnover, but also must replace a bevy of assistants after 2018 — a banner year up until the Tide’s 44-16 defeat by Clemson in the College Football Playoff national championship, the worst ever under Nick Saban. That loss begs the question: Is the dynasty over, …
  The post Alabama crimson tide roll tide ^ Video appeared first on Invest .

  Hotels News
  BONUS FREE DOFOLLOW Links SITE

  http://www.pinyanggroup.com/about/guestbook.php
  http://www.zofooty.com/round-tawp-berah-engkim-a-chiang-dawn/
  http://wclub.at.ua/index/8-8600
  http://www.ltsbbs.com/space-uid-337081.html
  https://www.datacare.nl/forums/onderwerp/japan-travel/

  http://pjimaa.com/2016/08/belt-testing-study-guide-almost-ready/?unapproved=124539&moderation-hash=adb03978c749173797dec374ad1cc87b#comment-124539
  http://jlgeisler.com/hello-world/?unapproved=5374&moderation-hash=32029649b17de304f589b0f5cb88b1ed#comment-5374
  https://maarg.in/advantages-small-medium-enterprises/?unapproved=21206&moderation-hash=08e872a0f4f312674d387234b79bdda1#comment-21206
  http://www.uclaarrowheadsymposium.org/2015/07/02/technology-changing-laws-2/?unapproved=30746&moderation-hash=b1b72a139d297bf308b2325a59b12a47#comment-30746
  http://kabitaskitchen.com/traditional-raw-mango-pickle-aam-ka-achar/?unapproved=89764&moderation-hash=f3f742dffe445d3cc7331fa78e9389c5#comment-89764

Leave a comment

Your email address will not be published.


*