На Миколаївщині згоріли сауна та квартира Чи зможуть миколаївські активісти довести провину миколаївських чиновників вирішить суд останньої інстанції – Верховний В Новосілці-Опарській хочуть продати ставок Більше 10% бюджетних коштів йде на функціонування діяльності органів місцевого самоврядування Районний бюджет: найдорожчий садочок по витратах у Дроговижі

Кабінет Міністрів планує до 2020 року передати 100% сплати акцизу з палива на Національний дорожній фонд

Сьогодні акциз на паливо став рятівною паличкою для багатьох органів місцевого самоврядування та новоутворених об’єднаних громад. Проте уряд готує суттєві зміни до розподілу цього податку.Так, згідно п. 43 Прикінцевих положень Бюджетного кодексу, 13,44 відсотка акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального, але не менше обсягу нарахувань у 2016 році акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування. У проекті Бюджету на 2018 рік, уряд пропонує залишити вищезгадану норму.

Проте, значних змін зазнає і дорожня галузь. Так, в.о. керівника “Укравтодору” Славомир Новак, розповів, що з  1 січня 2018 року 120 тис. км доріг державного значення перейдуть під відповідальність голів обласних державних адміністрацій, а 50 тис. км доріг державного значення залишиться у сфері відповідальності «Укравтодору». З 1 січня 2018 року в Україні почне працювати Національний дорожній фонд, який буде наповнюватись не лише з бюджету, але й за допомогою окремих незалежних механізмамів фінансування.

У перший рік свого існування, у 2018 році, фонд отримуватиме 50% від акцизу на пальне, у 2019 році – 75% від акцизу, а у 2020 – 100%. У кожному наступному році у фонд надходитиме 100% з акцизу на пальне. Це дозволить нам переламати тенденцію, яка існувала в дорожній сфері досі та не дозволяла планувати розвиток далі ніж на рік. Щодо перерозподілу акцизу на пальне, то 60% коштів, отриманих із акцизу йтиме на дорого державного значення, 35% на дороги місцевого значення, які будуть на відповідальності облдержадміністрацій і 5% – на безпеку руху (це 500 острівків безпеки, 1000 пішохідних переходів, 500 кільцевих розв’язок упродовж трьох років)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*