На Миколаївщині виявлено стихійні сміттєзвалища Міська влада «зливає» комунальне підприємство «Миколаївводоканал» Верховна Рада створила некомфортні умови для «своїх» виконавців робіт Миколаївську лікарню потрібно оснастити новітнім обладнанням – Андрій Патій Якщо не вміють організувати процес, то хай самі беру шуфлю в руки

“Теперішній закон про мову, який просуває влада – це мовна бомба” – Лариса Ніцой

Під стінами Кабінету Міністрів України сьогодні відбувається мітинг, на якому виступила громадська діячка, письменниця Лариса Ніцой.

«Ще рік тому я думала, що прийдуть наші олігархи і думатимуть про нашу культуру, спонсоруватимуть її – і у нас все оживе. Я розчарувалася. Олігархи просунули свої щупальця всюди. Коли нам виділяли квоти на українську мову – була вражена. Бо квоту мають надавати нацменшинам. Вони нас обманули. На момент ухвалення цього закону я говорила, що це шизофренія.

Другий удар – це закон про освіту. Було дві концепції. Наша передбачала факультативне вивчення мови нацменшин. Друга – прирівнювала державну мову і мови нацменшин. У Верховній Раді наша концепція перемогла. Але голова Парламенту Андрій Парубій злякався – зібрав депутатів і переконав прирівняти мову нацменшин і українську мову. Парубій, Гопко, Гриневич – зробили це. Вони просто виконавці волі олігархів. Теперішній закон про мову, який просуває влада, це мовна бомба. Бо вона прирівнює українську мову і мови нацменшин. Якщо олігархи заважають розвивати мову і культуру, то чи будуть вони розвивати економіку?» – обурилася Лариса Ніцой.

За матеріалами Вголос

Leave a comment

Your email address will not be published.


*