Спільнота “Діємо Разом” передала для Миколаївської лікарні благодійну допомогу Депутат Миколаївської райради Паньків Володимир вказав на зловживання в Миколаївській РДА За 120 тис. грн. на рік продано право оренди ставка в Миколаївському районі В Миколаївському районі виявлено нові випадки інфікування коронавірусом Економічні наслідки епідемії для Миколаївського району

Не плюй в криницю – тобі ще з неї воду пити

На фото справа можна побачити криницю одного з мешканців міста Миколаєва, який надав цю світлину редакції.
Він розповів, що поверхню води покрила плівка невідомого походження.
Окрім цього, згідно аналізу криничної води, зробленого приватно, таку воду взагалі заборонено пити не тільки людям, але й тваринам. Її можна використовувати лишень для технічних потреб, як от прання та миття тіла. Нітрати у воді перевищують в 5-7 разів. Окрім цього є бактеріологічне забруднення. Все це мешканець повязує із діяльністю сміттєзвалища неподалік будинку.
Згідно загальновідомих даних з підвищеним вмістом нітратів у питній воді пов’язані такі захворювання, як:

1) водно – нітратна метгемоглобінемія у немовлят, дітей молодших вікових груп і осіб дуже похилого віку;

2) утворення нітрозамінів, які мають мутагенну та канцерогенну дію і сприяють розвитку онкологічних захворювань.
На підставі проведених досліджень було виявлено прямий зв’язок між концентрацією нітратів у питній воді та захворюванням атрофічним гастритом і раком шлунка. Високу захворюваність на рак шлунка пов’язують зі значними концентраціями нітратів у питній воді – 90 мг/куб.дм і більше. Для профілактики негативного впливу нітратів на здоров’я людей, для запобігання виникнення водно – нітратної метгемоглобінемії і онкологічних захворювань необхідно, щоб концентрація нітратів у питній воді не перевищувала 50 мг/куб.дм, що відображено в державному стандарті на питну воду – ДСанПіН 2.2.4-171- 10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людини».

Leave a comment

Your email address will not be published.


*