Спільнота “Діємо Разом” передала для Миколаївської лікарні благодійну допомогу Депутат Миколаївської райради Паньків Володимир вказав на зловживання в Миколаївській РДА За 120 тис. грн. на рік продано право оренди ставка в Миколаївському районі В Миколаївському районі виявлено нові випадки інфікування коронавірусом Економічні наслідки епідемії для Миколаївського району

«Ящик Пандори» відкрито. Миколаїв перетворюють на обласний смітник

3 жовтня 2018 року голова Львівської обласної державної адміністрації О. Синютка видав розпорядження, яким виділив 5,7 га миколаївської землі ТОВ «Садем Трейдинг» для будівництва полігону твердих побутових відходів.
Це розпорядження стало приводом для блискавичного скликання сесії Миколаївської міської ради. Швидкість полягала у тому, що на сайті ради з’явилось повідомляння про скликання позачергової сесії на 11.00 год. 5 жовтня 2018 року. Поспіхом почали телефонувати депутатам, але вже просили прийти на 12.00 год. Призначена година, а кабінет міського голови порожній. Аж на 13.00 стало можливим відкриття сесії.
Дивною виявилась позиція і міського голови А. Щебеля, який в коментарях львівській пресі заявив, що він проти надання комусь земельної ділянки під будівництво полігону, проте у вересні 2018 року сам звертався до голови ЛОДА О. Синютки для надання комунальному підприємству земельної ділянки під будівництво того ж полігону.
Це все також має розумне пояснення. У зміненому Договорі про спільну діяльність між МКП «ЖКУ» та ТОВ «Інвестиційна фірма «Екотех» (зміни відбулись у кінці 2017 року) є цікавий пункт, яким МКП «ЖКУ» взяло зобов’язання надати Екотеху ділянку для будівництва полігону.
Ось тому мер так яро розказував, що він проти цього, бо ж є Екотех. Це прямий доказ зацікавленості мера та наближених до нього депутатів щодо діяльності інвестора.
Зауважимо, що сесія все ж таки відбулась. і депутати прийняли доволі цікаве рішення. У пункті першому висловили категоричну незгоду з виділенням земельної ділянки, у другому – звернулись до адміністративного суду щодо оскарження розпорядження голови ЛОДА, третім пунктом обмежили ввезення на сміттєзвалище львівського сміття – до 60 тонн на добу, включно з миколаївським, а четвертим наказали Екотеху і далі проводити облаштування сміттєзвалища.
Якщо брати юридичну складову цього рішення – то це просто піар-хід міського голови та відстоювання інтересів ТОВ «Інвестиційна фірма «Екотех». Як вже колись писалось на сторінках газети Глечик, так просто виділити земельну ділянку на території будь-якої ради Львівщини голова ЛОДА не може. Цьому передує спеціальна процедура. Згідно рішення колегії Держземагенства Про обов’язкове направлення на розгляд до місцевих рад питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності від 14.10.2014 року, обласна адміністрація, при вирішенні питання відведення земельної ділянки, має звернутись до органу місцевого самоврядування для погодження. Строк розгляду погодження міськрадою становить 10 днів, після чого надається висновок. Якщо ж рада забула, або просто не написала висновку, то після 10 днів вступає в дію таке поняття як «мовчазна згода». Тоді обласна адміністрація може надавати дозвіл без погодження з міськрадою.
Окрім цього, згідно ст 123 Земельного кодексу – виділення земельної ділянки під полігон ТПВ є повноваженням районної держадміністрації (пригадати хоча б розпорядження Миколаївської РДА, яким надана в користування діюча земельна ділянка під сміттєзвалище в 2011 році).
Ще одним важливим фактором є Закон України «Про відходи», який вказує на право кожного громадянина брати участь в погодженні розміщення об’єктів поводження з твердими побутовими відходами. Ця норма вказує на те, що при прийнятті рішень про виділення земельних ділянок мають відбутись громадські слухання (прикладом слугує сусідній Новий Розділ, де протягом року відбуваються слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу)
Та й щоб подати до суду не обов’язково рішення депутатів. Якщо в діях голови ЛОДА О. Синютки посадовці ради вбачають щось незаконне – то без обмежень можуть оскаржити таке.
Цікавим виявляється ще один факт – додатку до рішення Миколаївської міськради, яке підписала секретар ради І. Кобрин.
Мотивацією написання цього звернення стало те. що саме депутати уповноважили секретаря ради І. Кобрин на це. Проте, як зазначають присутні депутати, зокрема А. Баранецький, такого дозволу не надавалось. Дійсно, перед початком сесії говорились, що за умови відсутності кворуму і не проведення сесії, депутати напишуть звернення до голови ЛОДА та підпишуть його власноручно. Але секретар ради І. Кобрин вирішила все ж таки написати звернення, в якому зазначила, що місту Миколаєву бракує місця для захоронення сміття. Тому потрібно цих 5,7 га надати не якісь непевній юридичній фірмі. а комунальному господарству, де директором працює брат пані І. Кобрин.
Фактично, у зверненні повторюються слова активістів, що ресурс сміттєзвалища, визначений проектом в 32 роки, буде вичерпано за 3-4 роки.
На думку містян та активістів, така ситуація трапилась тому, що завдяки діям міського голови А. Щебеля, частини депутатського корпусу, містечкової преси та окремих осіб, наближених до мера, вдалось роз’єднати громаду міста Миколаєва. А як казали наші предки – роз’єднуй та володарюй.
І тепер цією ситуацією користаються не в інтересах громади міста, перетворюючи 14 000 Миколаїв на обласний смітник.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*