На Миколаївщині згоріли сауна та квартира Чи зможуть миколаївські активісти довести провину миколаївських чиновників вирішить суд останньої інстанції – Верховний В Новосілці-Опарській хочуть продати ставок Більше 10% бюджетних коштів йде на функціонування діяльності органів місцевого самоврядування Районний бюджет: найдорожчий садочок по витратах у Дроговижі

Тому дали, тому дали… А Миколаєву не дали

22 грудня 2018 року голова Львівської обласної адміністрації О. Синютка видав розпорядження № 1402/0/5-18 «Про виділення субвенції місцевим бюджетам на покращення соціально-економічної інфраструктури та облаштування полігонів і звалищ твердих побутових відходів», в якому виділив близько 33 млн. грн. (3 транш) населеним пунктам, які приймають львівське сміття. Таким чином Яворівський район отримав 9 925 420,0 грн., Буський район – 7 451 760,0 грн., місто Стрий – 6 462 880,0 грн., м. Старокостянтинів Хмельницької області – 4 000 000,0 грн., місто Самбір – 3 806 260,0 грн., Жидачівський район – 1 677 010,0 грн.

Для миколаївчан стало дивним те, що місто Миколаїв, прийнявши у 2018 році найбільшу кількість сміття з міста Львова, а це кожного дня по 120 тонн, не отримало ані копійки. Одні пояснюють це тим, що голова Львівської ОДА «образився» на Миколаївську міську раду через те, що та не погодилась з рішенням  О. Синютки щодо виділення земельної ділянки ТОВ «Садем-Трейдинг» в кар’єрі піску для будівництва полігону ТПВ. Інші кажуть, що такі дії були передбачувані, оскільки й попередній транш також важко доходив до Миколаєва. Нагадаємо, що голова Львівської ОДА навесні 2018 року також не надто швидко надав транш. Лишень після мирної акції протесту на трасі Київ-Чоп було переведено кошти місту Миколаєву. Тоді міський голова А. Щебель так і коментував події на трасі, де дякував миколаївчанам за позитивний результат від акції  – надходження коштів до міської казни за прийняття львівського сміття. Як бачимо одна і та сама подія для миколаївчан і для міського голови А. Щебеля виглядала по-різному. Громада боролась за чисту екологію, а голова міста за надходження грошей.

Звісно, для міського голови та для депутатів таке рішення голови ОДА стало великою проблемою, оскільки А. Щебель та окремі міські обранці розраховували на львівські гроші. Було розпочато низку ремонтів по місту Миколаєву на кругленьку суму, яку треба було оплатити підрядникам. А гроші не прийшли.

«Прийшовши на сесію 11 грудня, міський голова А. Щебель повідомив присутнім депутатам, що гроші зі Львова за прийом сміття ще не надійшли, а з підрядниками потрібно розраховуватись вже. Тоді ще до кінця не знали про те, що грошей взагалі не буде. Хоча… Якщо таке було сказано міським головою, то не виключаю, що він уже про це знав. Отже, потрібно було «закривати» зроблені роботи з міської казни. Гроші взяли з перевиконання бюджету, а це близько 2,8 млн. грн.» – розповідає депутат Богдан Ткач.

Така ситуація не дивна, адже, коли міськрада посіяла зерно розбрату між миколаївчанами, то цим скористались чужі люди, які навезли гори сміття, назвали це «чудо» – «найзразковішим полігоном» і ще забули за це заплатити. І знову Миколаїв залишився наодинці зі своїми проблемами. От тільки їх стало більше, бо місця для захоронення власного сміття стало в десятки разів менше. 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*