На Миколаївщині згоріли сауна та квартира Чи зможуть миколаївські активісти довести провину миколаївських чиновників вирішить суд останньої інстанції – Верховний В Новосілці-Опарській хочуть продати ставок Більше 10% бюджетних коштів йде на функціонування діяльності органів місцевого самоврядування Районний бюджет: найдорожчий садочок по витратах у Дроговижі

Відписки – культ Миколаївської міської ради

Нещодавно депутат Миколаївської міської ради Андрій Баранецький одержав відповідь за підписом міського голови Миколаєва А. Щебеля щодо свого звернення в раду з питань екології. Ця відповідь є еталоном та зразком відписок, перекладань своїх обов’язків на плечі інших. Ця відповідь важлива,бо проблеми,підняті у запиті стосуються кожного миколаївчанина.

Аналізує А. Баранецький.

Спершу я процитує перші абзаци відповіді.

«За період 2015-2018 років (період повноважень ради 7-ого скликання) схема санітарної очистки м. Миколаєва виконавчим органом міської ради не затверджувалась».

Невже містяни не мають права знати визначені місця для збору ТПВ, графік вивезення,черговість,виконавця послуг та хто здійснює контроль. Хаос породжує хаос. А якщо щось хочете дізнатись – біжіть до міськради та пишіть звернення і очікуйте чергову відписку.

Ставлю собі питання про те,що хто повинен виконувати п.15 ст. 30 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»,яким передбачено повноваження виконкому щодо «затвердження схем санітарного очищення населених пунктів та впровадження систем роздільного збирання побутових відходів»? Але,очевидно, керуючий справами Виконкому Юрій Шпак не має на це часу,бо займається «розрулюванням» договірних відносин між МКП «ЖКУ» та Екотехом.

Цитую відповідь далі. «Щодо повноважень міської ради про затвердження договорів на вторинну переробку ТПВ зазначаємо, що таких повноважень, згідно п. 15 ст. 30 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні не передбачено»». Дивна позиція, тим більше, що використання вторинної сировини приносить дохід в бюджет. А також відповідно зменшується кількість забороненого в кар’єрі піску сміття. Та я хочу «просвітити» міських чиновників, що в ст. 21 ЗУ «Про відходи» у п. і надано повноваження органом місцевого самоврядування «сприяти роз’ясненню законодавства про відходи серед населення,створювати необхідні умови для стимулювання залучення населення до збирання і заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини».

Тепер наберемось терпіння, щоб збагнути усю глибину думки міських посадовців. Цитую. «Організація контролю за діяльність суб’єктів підприємницької діяльності у сфері поводження з відходами здійснюється за результатами укладеного договору про надання послуг з вивезення побутових відходів на території міста Миколаєва від 29.03.2018 року в частині безперервного надання послуг МКП «ЖКУ» з вивезення побутових відходів, із врахуванням вимог законодавства про відходи, санітарних норм і правил,правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою КМУ №1070 від 10.12.2008 року, а також здійснення контролю за додержанням юридичними та фізичними особами вимог у сфері поводження з побутовими відходами відповідно до закону».

Шановні читачі! Ви що не будь зрозуміли із цієї абракадабри, бо я нічого…

Простіше було надати інформацію хто конкретно контролює вивезення сміття та його захоронення на смітнику. Які результати такого контролю,проблемні місця. А так підсунули черговий ребус. Розгадуйте депутати і миколаївчани.

Ще одна цитат. «Зазначаємо, що ст.. 19 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища» не передбачено компетенції виконавчого органу міської ради у галузі охорони навколишнього середовища щодо програми збору, переробки, утилізації та захоронення відходів на території міста».

Нагадую, що з 1 січня 2018 року вступила в дію стаття 32 цього ж Закону п. і, який передбачає заборону захоронення не перероблених (необроблених) побутових відходів. Можливо міська рада не знає про це.

Мені сумно за такі дії міської влади та голови, також за такі відписки, які не несуть жодної інформації та конкретики.

Цікаво скільки оплаченого робочого часу витрачено на цю «творчість» і скільки корисних справ можна було б зробити за цей час. Чекаю на публічну відповідь.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*