Уряд розширив перелік магазинів, яким дозволено працювати в час карантину В Миколаївському районі розпочались заходи з дезінфекції місць скупчення людей 100% поданих пропозицій Миколаївською лікарнею прийняті Національною службою здоров’я України Миколаївська райрада збирається на термінову позачергову сесію Як мер Щебель і досі обдурює громаду Миколаєва

Інша думка щодо «ситуації з печерами»

У цій статті хотілось б показати ситуацію із можливим руйнуванням печер під іншим кутом. Щоб читач побачив усю картину, яка відбувалась із наданням спецдозолу на користування надрами на ділянці «Дроговизька».Хотілося б розпочати із об’єкту невдоволення мешканців міста Миколаєва та села Дроговиж. І тут потрібно зрозуміти, що громади боряться проти створення кар’єру піску, що може потягнути за собою не тільки руйнування історично-культурної пам’ятки Миколаївщини, але й значно гірші наслідки для самих людей (йдеться про питну воду, збільшення вирогідності штормових вітрів, руйнування природнього захисту населених пунктів, можливе пошкодження майна домогосподарств, шум тощо)

Але певна група людей нав’язує всім боротьбу саме за збереження комплексу фортифікаційних споруд. У мережі інтернет та місцевій пресі розповсюджено карти, де нанесено розміщення цих споруд. Проте людям показують не всю правду.

Нещодавно кваліфіковані люди заактували технічний стан фортифікаційних споруд, але лишень на ділянці Дроговизька, де бізнесмени й планують добувати пісок. Хоча фортеця тягнеться ще далі, до «гаражів».

Але ярі прихильники порятунку миколаївської фортеці замовчують той факт, що з початку 2016 року відбувається руйнування цієї пам’ятки, тільки уже на території Миколаєва.

Фортифікаційні споруди – це цілий комплекс, який розміщений на землях Дроговижа та Миколаєва. І якщо активісти роз’яснили і детально описали «печери» в Дроговижі, то про командний пункт і продовження фортифікаційних споруд в Миколаєві ані словом не обмовились.

Ще у 2016 році Миколаївська райдержадміністрація паспортизувала командний пункт, який знаходиться перед так званими «гаражами».

А ось на початку ділянки, де добуває пісок ПАФ «Дністер», розміщено продовження цих споруд (вище «гаражів»). І ці «печери» (на фото) почали руйнувати, бо добувають пісок. Відбулось це саме в той момент, коли за погодженням з ПАФ «Дністер» до Миколаєва розпочали возити львівське сміття.

Ось тому місцеві миколаївські активісти і набрали в рот води щодо руйнування цієї пам’ятки. Поки возилось сміття – ані пари з вуст і від місцевої влади. А тут шум, гам, ще й гроші Миколаївська міська рада виділяє на паспортизацію. Співпадіння?

Але небайдужі жителі нещодавно побували біля цих печер і зафіксували руйнацію пам’ятки, де одна із внутрішніх кімнат взагалі завалилась від добування піску ПАФ «Дністер».
Тому, потрібно чітко знати проти чого боряться жителі Миколаєва і Дроговижа – це проти створення кар’єру піску.

Збереження фортифікаційних споруд – це обов’язок кожного і паспортизація є одним із заходів щодо недопущення створення кар’єру.

Якщо захищати весь комплекс, то потрібно розповісти всю правду людям, а не окремі кусочки історії, вигідні певним «активістам».

Leave a comment

Your email address will not be published.


*