Уряд розширив перелік магазинів, яким дозволено працювати в час карантину В Миколаївському районі розпочались заходи з дезінфекції місць скупчення людей 100% поданих пропозицій Миколаївською лікарнею прийняті Національною службою здоров’я України Миколаївська райрада збирається на термінову позачергову сесію Як мер Щебель і досі обдурює громаду Миколаєва

Народний рух України голосує «по блату»

Чергова сесія Миколаївської районної ради не відбулась без несподіванок. Це трапилось під час голосування за підтримку депутатського запиту Володимира Паньківа, коли «Народний рух України» не підтримав його щодо відновлення законності.

Районний депутат Паньків В. розповів своїм колегам, що звернувся до Миколаївського комунального підприємства «Житлово-комунальне управління» з депутатським зверненням щодо надання завірених копій актів виконаних робіт та відомостей ресурсів по роботах, які виконувались за бюджетні гроші у 2018 році. МКП «ЖКУ» відмовило депутату у наданні таких документів, і вимагало сплати у нього 4100 грн. відшкодувань за витрати на копіювання, відповідно до рішень Виконавчого комітету Миколаївської міської ради.

Як з’ясувалось в сесійній залі, депутат у своїй заяві вказав, що якщо не вистачатиме паперу, то він просить зробити скановані копії цих документів та відправити йому на електронну адресу. Більше того, рішення Виконавчого комітету, на які покликається МКП «ЖКУ» стосуються запитів на доступ до публічної інформації (відповідно до ЗУ «Про доступ до публічної інформації»). Кабінет міністрів України, відповідно до ст. 21 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» затвердив граничні норми відшкодувань. Але Володимир Паньків чітко вказав у своєму зверненні, що він діє на підставі Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Стаття 14 цього закону каже, що посадові особи підприємств, незалежно від форм власності, на звернення депутата, надають йому довідкові матеріали та іншу інформацію.

Як зазначив депутат, це не перше приховування такої інформації та перешкоджання у його депутатській діяльності. І він попросив районних депутатів підтримати його запит для того, щоб звернутись в правоохоронні органи. І тут почалось. «Захисники» інтересів міської ради почали обурюватись, що в Володимира Паньківа упереджене ставлення до голови міста. І коли розпочали голосування, то депутати від «Народного руху України» (Іван Андрійчик, Михайло Струк та Любов Хомчак), під розмахуванням головою активіста Івана Максимовича, не підтримали цього запиту. На що депутат Володимир Паньків вказав, що очікував такого ходу від «рухівців», бо як тільки приходиться вибирати між «це ж наша людина» і «верховенством права і дотриманням закону», представники «Народного руху України» обирають перше. Це ще називається «кумівством», яке так щільно засіло в нашій політиці. Тому про дотримання закону ніхто й не думав.

Проте депутат В. Паньків вважає, що цю інформацію необхідно донести до широкого загалу. І виконання цієї функції своїм депутатським зверненням він  доручив комунальному підприємству Миколаївської районної ради «Миколаївська районна редакція».

Leave a comment

Your email address will not be published.


*