Уряд розширив перелік магазинів, яким дозволено працювати в час карантину В Миколаївському районі розпочались заходи з дезінфекції місць скупчення людей 100% поданих пропозицій Миколаївською лікарнею прийняті Національною службою здоров’я України Миколаївська райрада збирається на термінову позачергову сесію Як мер Щебель і досі обдурює громаду Миколаєва

Добувати пісок чи зберегти культурну спадщину…

І знову на сесію Миколаївської районної ради виноситься питання щодо надання дозволу на спеціальне користування надрами (піском), де, можливо, є розміщені фортифікаційні споруди…

14 листопада на сесію Миколаївської районної ради голова Зубрицький Т. Б. виніс питання щодо надання дозволу на спеціальне користування надрами Миколаївській міжгосподарській шляхо-будівельній дільниці №38. 

Нагадаємо, що дане підприємство розміщено на території Тростянецької громади. За коментарями голови ОТГ Леньцької О. Б., при розробці кар’єру, будуть рухатись в бік Агробудсервісу, а не в сторону Миколаєва. Тому ризику руйнації фортифікаційних споруд немає. І навіть, якщо такі споруди будуть виявлені, то добування піску буде припинено.

З іншої сторони виступали представники організації, що здійснює паспортизацію цих історичних пам’яток. Вони запевняли, що все ж таки нововиявлені фортифікаційні споруди, а також їх охоронні зони, можуть входити в ділянку, на якій планується добувати пісок. Є ризик їх руйнації.

Депутат Паньків Володимир висловив доручення щодо створення реальної мапи, де б були нанесені координати старих та нововиявлених історичних споруд, щоб депутати могли орієнтуватись в даному питанні. А також була розроблена фінансова карта, за якою ці пам’ятки могли б бути паспортизовані. 

Депутат Паньків Микола висловився з приводу голосування за дане питання. Він одразу відповів, що поки навколо цієї фірми тривають судові процеси (щодо зміни керівництва), він голосуватиме проти. Окрім цього, депутати цікавились чи були проведені громадські слухання щодо цього питання. Але ствердної відповіді так і не отримали.

Лінію під цими суперечками підвело голосування депутатів. В кінцевому результаті – рішення не прийнято. Як виявилось не вистачило одного голосу для позитивного вирішення питання. Проте і після цього емоції в залі не стихали, бо до залу прийшли працівники Миколаївської міжгосподарської шляхо-будівельної дільниці №38, які прокричали, що в цьому випадку вони залишаться без роботи.

На чиїй стороні правда – поки не відомо… Карта фортифікаційних споруд до кінця не створена, хоча багато активістів “бились у груди”, що за пів року все зроблять. Таке враження, що сесійна зала стала майданчиком для протистояння конкурентних підприємств, які добувають надра в Миколаївському районі. 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*