Уряд розширив перелік магазинів, яким дозволено працювати в час карантину В Миколаївському районі розпочались заходи з дезінфекції місць скупчення людей 100% поданих пропозицій Миколаївською лікарнею прийняті Національною службою здоров’я України Миколаївська райрада збирається на термінову позачергову сесію Як мер Щебель і досі обдурює громаду Миколаєва

Поговорили про примусове об’єднання із представниками обласної адміністрації

Нещодавно відбулась зустріч представників державної влади із міськими, селищними та сільськими радами в приміщенні Миколаївської райради. Заступник голови ЛОДА Василь Лозинський коротко окреслив, що в районі планується створення 4 ОТГ (Розвадівська, Тростянецька, Миколаївська і Новороздільська) та відхід села Гірське до іншого району.

Після вступного слова, присутні перейшли до запитань. З місця виступив заступник голови райради Євген Дзюбайло, який доволі в некоректному та дещо агресивному тоні відгукнувся про запізнення Василя Лозинського, про некоректні графічні дані щодо назв населених пунктів та висловив зауваження щодо населених пунктів, які мали б бути в іншому складі ОТГ (йде мова про Держів, Києвець, Гірське, Старий Розділ, Березину).

А першим на трибуну вийшов невдоволений голова Розвадівської сільської ради (ОТГ) Роман Сидор, який вказав на те, що Розвадівська ОТГ прийняла рішення про приєднання до Стрийського округу (нагадаємо, що Львівська область поки є винятком у формуванні округів – тут їх планують створити не 5, а 6). Голова райради Тарас Зубрицький зауважив, що районна рада прийняла рішення про приєднання до Львівського округу, аналізуючи статистику даних щодо відвідуваності медичних закладів Львова населенням району та значною кількістю працюючих в обласному центрі. Проте Роман Сидор вказав на те, що райрада не порадилась із представниками ОТГ. Розпочалась словесна перепалка, яку спостерігали представники Львівської ОДА. Вийшло доволі незручно, бо спостерігалось, що між гілками влади відсутня єдність.

Далі до мікрофона підійшов депутат райради Володимир Паньків, який попросив вказати заходи, якими органи місцевого самоврядування Миколаївського району зможуть вплинути на зміни до перспективного плану по  ОТГ. Мова йшла про те, що в пропонованому перспективному плані Держів та Київець планують приєднати до Розвадівської ОТГ, а Старий Розділ та Березину до Новороздільської ОТГ. Таким чином при створенні Миколаївської ОТГ вся фінансова складова витрат припаде на Миколаїв, Дроговиж, Більче та Рудники. Василь Лозинський пояснив, що якщо пропозиції будуть піддані аналізу і здоровій логіці та будуть оформлені рішенням рад, то є велика вірогідність врахування цих пропозицій.

Опісля виступила сільська голова Держіва Гузар Леся, яка пояснила присутнім гостям, що Держівська сільська рада вже давно висловила бажання приєднатись до Миколаєва, прийнявши відповідні рішення. Проте обласне керівництво не володіло даними фактами та обіцяло ознайомитись із цими рішеннями.

Закінчилась зустріч народними словами: «З чим прийшли, з тим і пішли». Бо у повітрі далі витала незрозумілість щодо реформи вже не добровільного об’єднання в Миколаївському районі.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*