Регламентна комісія на чолі з Наталією Верещинською проігнорували закон На Миколаївщині виявлено стихійні сміттєзвалища Міська влада «зливає» комунальне підприємство «Миколаївводоканал» Верховна Рада створила некомфортні умови для «своїх» виконавців робіт Миколаївську лікарню потрібно оснастити новітнім обладнанням – Андрій Патій

Відбулась онлайн зустріч щодо поводження із сміттям за участі миколаївчан

Сьогодні, за підтримки “Голосу” відбулась онлайн зустріч у вигляді круглого столу щодо проблеми поводження з твердими побутовими відходами (сміттям), яке чинить негативний вплив на навколишнє середовище.

Координував експертів голова ГО “Екологічна Миколаївщина” Володимир Паньків. Ще на початку зустрічі він наголосив, що у сміття, яке продукує кожен громадянин, є два шляхи: перший – потрапити на переробку (утилізацію) або ж бути закопаним під землею та розкладатись довгі роки. 

В ході зустрічі екоактивіст Василь Гуда розповів з чого ж складається сміттєвий мішок пересічного жителя і що з нього можна переробити, ащо ж везеться на сміттєзвалище. Він загострив увагу на хімічному смітттю, зокрема, масках, які сьогодні викидують як просте сміття.

Ілля Петрик, голова ГО “Зелена коробка” розповів про вже діючу практику застосування сортування сміття та вторинної переробки непотребу. Його доповнила колега із Черкас Анна Сквиря, яка тільки розпочала впровадження процесу збору відходів, їх сортування та переробки. Також вона розповіла про проблеми, які зустріла на шляху.

Наступним доповідачем був заступник міського голови міста Червоноград Дмитро Балко. Він розповів про діючий полігон ТПВ, який знаходиться в Червонограді та сміттє-сортувальну лінію. А також про новий проект щодо компостування органічних відходів.

Кандидат технічних наук Андрій Регуш спробував донести до усіх різницю між полігоном та сміттєзвалищес, а також загострив проблему на поводженні з інфільтратами, яке обходиться дуже дорого.

В підсумку було напрацьовано ряд пропозицій для Львівщини щодо поводження з ТПВ.

Посилання на відео нижче.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*