На Миколаївщині виявлено стихійні сміттєзвалища Міська влада «зливає» комунальне підприємство «Миколаївводоканал» Верховна Рада створила некомфортні умови для «своїх» виконавців робіт Миколаївську лікарню потрібно оснастити новітнім обладнанням – Андрій Патій Якщо не вміють організувати процес, то хай самі беру шуфлю в руки

Медики психіатричної лікарні “Заклад” заблокували рух автотранспорту на трасі Київ-Чоп

У понеділок, 3 серпня, працівники Львівської обласної психіатричної лікарні «Заклад» перекрили трасу Київ-Чоп у селі Луб’яне Миколаївського району, вимагаючи виплати заробітної плати.

За словами медиків, вони блокуватимуть трасу поки до них не приїде представник Львівської ОДА. 

Як пояснюють організатори акції протесту, працівникам лікарні з травня не виплачують в повному обсязі заробітну плату, відтак вони оголосили страйк та вийшли на акцію протесту. Медики в білих халатах та в захисних масках ходять на пішохідному переході з плакатами.

За даними патрульної поліції Львівщини, участь у перекритті беруть близько 50 людей, вони періодично пропускають транспорт.

Історія цієї лікарні багатостраждальна. Тільки восени вони виходили на акції протесту  під Львівську облраду проти так званої реорганізації. Обласні чиновники та депутати мали намір об’єднати дві психіатричні лікарні – Львівську обласну психіатричну лікарню «Заклад» та Львівську обласну клінічну психіатричну лікарню, що на вул. Кульпарківській, 95 у Львові. Аби задобрити протестувальників, навіть планувалося змінили місце реєстрації Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні зі Львова у село Заклад. Тобто, податки мали йти не у бюджет Львова, де фактично розміщена лікарня, а у Тростянецьку громаду, у складі якої є село Заклад.

Окрім цього, Львівська обласна психіатрична лікарня «Заклад» уклала лише один договір з НСЗУ (національна служба здоров’я України) на надання послуг з психіатричної допомоги та отримує з цієї служби грошову виплату в сумі 8 млн. 138 тис. грн. на своє функціонування на 2020 рік.

Також статистика сайту НСЗУ показує, що дійсно, працівники лікарні щомісяця отримують лишень аванс до зарплати на загальну суму 813 850 грн. Цього, вочевидь, не вистачає, щоб виплатити повну нараховану заробітну плату.

Законодавець передбачив, що у разі недостатнього фінансування з боку НСЗУ, будь-який медичний заклад України може дофінансовувати засновник. У випадку психлікарні “Заклад”, таким є Львівська обласна рада.

Фото Суспільне Львів

Leave a comment

Your email address will not be published.


*