На Миколаївщині виявлено стихійні сміттєзвалища Міська влада «зливає» комунальне підприємство «Миколаївводоканал» Верховна Рада створила некомфортні умови для «своїх» виконавців робіт Миколаївську лікарню потрібно оснастити новітнім обладнанням – Андрій Патій Якщо не вміють організувати процес, то хай самі беру шуфлю в руки

Господарник в боргах

Голів міських, сільських, селищних рад в Україні завжди порівнюють з господарями, які управляють всім населеним пунктом, а разом з депутатами його майном та грошима. В Миколаївському районі одним із найдохідніших населених пунктів є місто Миколаїв. Його річний бюджет у 2020 році сягнув рекордних 46 млн. грн. Це найбільша цифра за усі роки існування міста.
У Миколаєві здійснюють свою діяльність 3 комунальні підприємства: Миколаївське комунальне підприємство «Житлово-комунальне управління» (МКП «ЖКУ»), Миколаївське комунальне підприємство «Миколаївводоканал» та Миколаївське комунальне підприємство «Миколаївтеплокомуненерго».
Здавалось, комунальні підприємства в місті Миколаєві мають процвітати, надавати якісні послуги мешканцям, бути прибутковими, працювати над мінімальними комунальними тарифами. Але ні. У нас все навпаки.

Відповідно до Господарського кодексу та деяких підзаконних актів, фінансові звіти комунальних підприємств мають бути у відкритому доступі. Але в «публічній і прозорій» міськраді, вочевидь, не до того.
Тому один з депутатів Миколаївської міськради звернувся до Головного управління державної податкової служби України у Львівській області щодо надання інформації про стан заборгованості МКП «ЖКУ» по ПДВ. І жахнувся…

Вже станом на початок 2017 року «господарі міста» накопичили 3,6 млн. грн. боргу тільки по сплаті ПДВ. Багато хто скаже, що то борги попередників. Але і тут ми заперечимо.
2018 рік – борг зростає до 6,1 млн. грн., а у 2019 році цей борг становить вже майже 7.3 млн. грн. Таким чином тільки за 3 роки податковий борг одного комунального підприємства збільшився у 2 рази. Хто це повертатиме? Міський голова Андрій Щебель, діючі депутати чи директор МКП «ЖКУ» Володимир Леськів?
Е ні! Розраховуватись буде миколаївська громада грошима, майном, яке куплено за людські кошти і стоїть на балансі МКП «ЖКУ». Такий прецедент в Миколаєві вже був. У 2016 році мер міста А. Щебель ініціював погашення заборгованості за газ МКП «Миколаївтеплокомуненерго» з коштів міського бюджету у розмірі близько 2,5 млн. грн.

Економісти говорять, що такий борг міг виникнути з одної причини. Коли виникало податкове зобов’язання з ПДВ по договорах на виконання робіт по місту, а самі договори укладались із підприємцями, які не сплачують ПДВ. Тому, якщо ФОПи не сплатили замість МКП «ЖКУ», то потрібно платити самому комунальному підприємству, хоча воно лишень посередник в фінансуванні робіт з бюджету. 20% на відшкодування ПДВ закладаються в кошторисі. А актами виконаних робіт закривають лишень 5% єдиного податку при тій же самій вартості кошторису. Де ж дівається ще 15 % – ніхто не знає. Це робота для аудиторів.
У 2020 році ніхто вголос не говорить і про чергове доленосне рішення, яке стосується вищезгаданого «Миколаївтеплокомуненерго» щодо його об’єднання з МКП «Миколаївводоканал». Тобто все майно, а це котельні, обладнання, інше передається на баланс водоканалу. І тут черговий фокус від влади. Потрібно лишень стежити за руками міського голови.

Кінець весни 2020 року – в МКП «Миколаївводоканал» відбувається зміна директора. Замість Гички Віри Михайлівни, яка зробила це підприємство прибутковим для громади, налагодила вчасну виплату зарплати працівникам, зменшила втрати води, до Миколаєва приходить чергова людина зі Львова Гавуляк Володимир.

У міськраді розповідають, що цей чоловік має принести в Миколаїв інвестиції. Цікаво чи не є це продовженням історії з концесією Миколаївводоканалу 2014 року? Все свідчить про це…Бо така важлива в місті ротація справно приховується міськрадою. Адже, після Гички В. М. з водоканалу звільняють Монастирську Анну Борисівну, яка володіла всіма цифрами підприємства та адміністративною інформацією. А з восени розпочинаються затримки по виплаті частини зарплати (авансу). Ці тривожні сигнали ніяк не сприяють приходу інвестора, хіба що концесіонера.
Таким чином відбувається зачистка прибуткових комунальних підприємств Миколаєва та можлива здача інтересів громади приватним компаніям, які можуть зробити життя мешканців громади не дуже солодким.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*