Регламентна комісія на чолі з Наталією Верещинською проігнорували закон На Миколаївщині виявлено стихійні сміттєзвалища Міська влада «зливає» комунальне підприємство «Миколаївводоканал» Верховна Рада створила некомфортні умови для «своїх» виконавців робіт Миколаївську лікарню потрібно оснастити новітнім обладнанням – Андрій Патій

Нас дурять, а ми в це віримо!

09.04.2019 року Виконавчим комітетом Миколаївської міської ради Львівської області було прийнято рішення №19 «Про відкоригований тариф на послуги з вивезення, розміщення та захоронення побутових відходів для населення, бюджетних установ та інших споживачів», де зафіксовано одні з найвищих цін на збір та захоронення сміття в області.
Коли голова ГО «Екологічна Миколаївщина» Володимир Паньків прийшов до комунального підприємства «Житлово-комунальне управління», то його директор Володимир Леськів висловив думку про те, що тільки Володимира це не влаштовує, а ось решта всі в Миколаєві задоволені таким тарифом.

Звідки ж він взявся? Всі відповіді подані в розрахунку до цього тарифу, тобто калькуляції. У ній визначено таку статтю витрат як інші послуги-послуги сторонніх організацій в розмірі 1 560 000 грн. на рік. На прохання розшифрувати які саме послуги сторонніх організацій включено в даний перелік Миколаївське комунальне підприємство «Житлово-комунальне управління» подало інформацію, що в дану суму включено послуги механізму (бульдозера), який розрівнює сміття і вартість 1 маш.-год становить 1500 грн.
Уявляєте – 1500 гривень за одну годину! І це при тому, що в середньому цей бульдозер працює на сміттєзвалищі 5-6 год. щодня. Інколи ця цифра сягає 8-9 год.

Ми усі пам’ятаємо Договір про спільну діяльність між МКП «ЖКУ» та ТзОВ «Інвестиційна фірма «Екотех» від 10.04.2017 року, де середньоденний об’єм захоронення сміття з Миколаївського району становив 16.9 тонн. Тому для нас стала не зрозумілою кількість часу роботи механізму, зафіксованого в актах (від- 4-12 год. денно) для розгортання 16.9 тонн сміття.

До прикладу, коли завозили львівське сміття в кількості 120 тонн в день (це в 7 разів більше), одне авто з міста Львова містило в середньому 18 тонн сміття. Проте дану кількість відходів, в присутності активістів і преси, бульдозер розгортав за 15 хв. Більше того, за 2 роки витрат по 1 500 000 грн. можна було б купити свій власний бульдозер.
Дивними виявився і той факт, що камери відеоспостереження, які були продані МКП «ЖКУ» горе-інвестором, різко перестали працювати.
Крім цього, як виявилось на смітнику збільшився штат охоронників. Всього 4 охоронника та сам начальник цієї охорони з фондом зарплати у пів мільйона гривень на рік.

Таким чином Володимир Паньків вважає, що в діях МКП «ЖКУ» та Виконавчого комітету Миколаївської міської ради можуть міститись зловживання фінансового характеру, що приводить до завищеного тарифу на розміщення та захоронення сміття для усіх категорій споживачів даної послуги.
Більше того, тариф потрібно зменшувати, оскільки після об’єднання в одну громад, цифру у майже 35 грн. на місяць платитиме кожен мешканець Миколаївської ОТГ, включаючи всі села.
Ще у квітні 2020 року було подано заяву у поліцію для перевірки цих фактів, але віз і нині там. Руху по цій історії немає. А Миколаїв і далі справно платить гроші.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*