Регламентна комісія на чолі з Наталією Верещинською проігнорували закон На Миколаївщині виявлено стихійні сміттєзвалища Міська влада «зливає» комунальне підприємство «Миколаївводоканал» Верховна Рада створила некомфортні умови для «своїх» виконавців робіт Миколаївську лікарню потрібно оснастити новітнім обладнанням – Андрій Патій

Виховуймо патріота в собі!

Кожна людина, незалежно від національності та країни проживання, має свою рідну мову, яка стає не лише способом спілкування між людьми, але й аспектом пізнання оточуючого світу. Мова має тісний зв’язок і силу, які формують особистість протягом усього існування.
Безліч людей в Україні та й за кордоном долучаються до того, щоб українська мова та культура була вшанована, жила та возвеличувалась. Сьогодні захист української мови – це питання національного значення, бо мова, герб, прапор – символи держави.

Але не так розуміють значення державних символів у нашому Миколаєві.

У 2016 році мер Щебель і його «прихильники» з Народного Руху України самовільно, без погоджень з громадою міста, під гербом України на фасаді Палацу культури Миколаєва встановили напис на латинській мові, який перекладається так: «Освічені громадяни – окраса Батьківщини». Звучання українською – чудове.

Але чому сам напис латинською? Чому вкотре українська мова принижена? Напевно, 99 % мешканців Миколаєва навіть не знають як перекладається цей напис, що був скопійований з фасаду будівлі Львівського національного університету ім. І. Франка.

«Малороська, хохляцька, сільська» – так століттями принижували нашу українську мову.
Ненормально і неприродньо відгороджуватися від свого і вважати його другосортним, недосконалим, а ще гірше, в даному випадку, соромитися.

Гірко дивитись на те, коли саме твою мову, якою ти спілкуєшся з рідними, яку перейняв від матері, вважають другорядною.

Сподіваюсь, що з приходом нової влади врешті буде зроблено паспорт фасаду Палацу культури і всі недоліки, а це і залишки радянщини, напис латиницею, будка з хот-догами і незрозумілий лев будуть усунені, а фасад врешті набуде привабливого, патріотичного виду.

А також сподіваюсь, що місто Миколаїв в подальшому не буде розділено на «ваших» і «наших». За усі роки нічого подібного не спостерігав, як за останні 5 років. А це цілеспрямований поділ мешканців, ігнорування розумних ініціатив, тощо. Тому є надія, що нова компетентна команда згуртує докупи мешканців Миколаєва та усіх навколишніх сіл в одне ціле. Не буде розбрату, а буде одна спільна думка.

Максимович Ярослав

Leave a comment

Your email address will not be published.


*