Громадські активісти Миколаївщини домоглись визнання незаконним тарифів на водопостачання та водовідведення та їх перерахунку Регламентна комісія на чолі з Наталією Верещинською проігнорували закон На Миколаївщині виявлено стихійні сміттєзвалища Міська влада «зливає» комунальне підприємство «Миколаївводоканал» Верховна Рада створила некомфортні умови для «своїх» виконавців робіт

Політичний калейдоскоп Миколаївщини

25 жовтня 2020 року було утворено нові органи місцевого самоврядування у Львівській області. Так було створено Миколаївську міську територіальну громаду з центром у місті Миколаєві. Очолив раду Щебель Андрій та було обрано 26 депутатів. Як розподілились політичні впливи спробуємо відповісти у цій статті.

До Миколаївської міської ради увійшли представники 6 політичних партій: Народний Рух України, Європейська Солідарність, Українська Галицька партія, За майбутнє, Сила і честь та Всеукраїнське об’єднання Батьківщина. Одразу стало зрозуміло, що міського голову підтримуватимуть Народний Рух України та партія За майбутнє, які висловили свою позицію ще у передвиборчій гонці. Але це лише 9 голосів із 14 необхідних.

В той час як Європейська Солідарність зберігала нейтралітет, великим подивом для усіх стала тісна співпраця Української Галицької партії (УГП) з міським головою Андрієм Щебелем. Це було зумовлено тим, що ця політична сила підтримувала на виборах міського голови очільника Миколаївської районної ради Зубрицького Тараса. В основному, кандидати від УГП – це були представники районної влади. А справжньою несподіванкою стало голосування за Шпака Юрія, якого міський голова пропонував на посаду заступника міського голови. Тут представники УГП підтримали цю кандидатуру, навіть не зважаючи на те, що під час сесії Миколаївської районної ради до Шпака Юрія, як заступника голови Миколаївської РДА, було дуже багато зауважень.

Цікавою була і позиція представників Батьківщини. Перший номер цієї політичної сили до Миколаївської ОТГ публічно виступав проти діяльності міського голови Щебеля Андрія та Шпака Юрія щодо завезення львівського сміття. Але у цій ситуації повністю підтримав позицію мера і зараз голосує за усі його пропозиції.
Ще одним бонусом для депутатів, зокрема, з Народного Руху України стало те, що практично кожен із депутатів цієї політичної сили отримав посаду у виконавчих органах ради. Очевидно, це і була основна мета походу цих осіб у депутати.

Таким чином реальної опозиції в Миколаївській міській раді не існує. А рішення, які виносяться на сесію, приймаються не на сесії, а в кабінеті міського голови. Тобто питання прийняття рішень зосереджено і одних руках, а депутати виконують роль статистів, що чисто технічно піднімають руки.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*