Громадські активісти Миколаївщини домоглись визнання незаконним тарифів на водопостачання та водовідведення та їх перерахунку Регламентна комісія на чолі з Наталією Верещинською проігнорували закон На Миколаївщині виявлено стихійні сміттєзвалища Міська влада «зливає» комунальне підприємство «Миколаївводоканал» Верховна Рада створила некомфортні умови для «своїх» виконавців робіт

Верховна Рада удосконалює інститут старост

Днями парламент прийняв у першому читанні законопроект №4535 «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост»

Тепер старости мають виходити з народу, тобто члени територіальної громади, шляхом проведення громадських слухань мають можливість подати ту чи іншу кандидатуру старости.

«Саме старости мають бути головною комунікаційною ланкою між мешканцями громади та її керівництвом. Тому дуже важливо, щоб люди мали змогу впливати на вибір кандидатури старости. У новому законопроекті ми пропонуємо, щоб старост затверджувала місцева рада за поданням голови, але тільки після обов’язкового публічного обговорення усіх кандидатур у старостинському окрузі», – наголосив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій.

Окрім цього законопроект вилучає з Закону України “Про місцеве самоврядування” норми дострокового  відкликання старост, перекладаючи цю функцію на раду громади, яка повинна прийняти Положення про старосту, де і мають бути зафіксовані усі процедурні питання щодо цієї посади.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*