Громадські активісти Миколаївщини домоглись визнання незаконним тарифів на водопостачання та водовідведення та їх перерахунку Регламентна комісія на чолі з Наталією Верещинською проігнорували закон На Миколаївщині виявлено стихійні сміттєзвалища Міська влада «зливає» комунальне підприємство «Миколаївводоканал» Верховна Рада створила некомфортні умови для «своїх» виконавців робіт

Регламентна комісія на чолі з Наталією Верещинською проігнорували закон

Днями широкого розголосу набуло питання проведення конкурсу на посаду генерального директора (головного лікаря) Миколаївської лікарні.

У соціальних мережах депутат Миколаївської міської ради Бліха Роман опублікував декілька документів, зокрема депутатське звернення щодо обмеження його прав, як депутата та протокол №11 регламентної комісії, яка розглядала це звернення.

Як заявив Роман Бліха, 23 червня 2021 року на черговій сесії Миколаївської міської ради, при розгляді питання затвердження складу конкурсної комісії, він запропонував включити до складу комісії свою кандидатуру. Проте головуючий на засідання, міський голова Андрій Щебель, відмовився поставити на голосування пропозицію депутата. Так відбулось двічі. В момент порушення прав депутата регламентна комісія просто відмовчувалась. 

Так, згідно з статтею 19 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” депутат має гарантоване право вносити свої пропозиції та поправки до проектів рішень ради. Та ж норма прописана у регламенті ради. Також, відповідно до регламенту ради, головуючий може відхилити пропозицію депутата, якщо така сформульована незрозуміло, нечітко чи повторює попередньо проголосовану пропозицію за однієї умови – він зобов’язаний поставити питання про відхилення  пропозиції депутата на голосування, а депутати мають прийняти процедурне рішення. 

На вищезгаданій сесії міський голова Андрій Щебель перевищив свої повноваження та вирішив все замість 26 депутатів не поставивши ані пропозицію депутата, ані питання про відмову у голосуванні пропозиції.

На сторону міського голови стала і регламентна комісія Миколаївської міської ради.

Очолює депутатське комісію з питань регламенту, депутатської етики, законності, попередження корупційних проявів депутатка від Європейської Солідарності Наталія Верещинська.  Так комісія пише, що “уважно проаналізувавши діючий Регламент Миколаївської міської ради, дійшла висновку, що він не суперечить самому Регламенту”. Доволі цікаві висновки комісії, яка має знайти “соломонове рішення”. Далі ще цікавіше. Комісія підтверджує, що пропозиція Бліхи Романа не є процедурним питання. Звідси й висновок – ця пропозиція, як й усі, має ставитись на голосування в загальному порядку, тобто відкритим поіменним голосуванням. Але голова комісії цього не бачить і надає висновок, що все відбулось в межах регламенту.

Ось так, здавалось, люди, які живуть в одному місті, обмежують права інших. А що говорити, коли це буде не депутат, а простий мешканець Миколаєва чи інших сіл. Його взагалі будуть ігнорувати.

Члени регламентної комісії повинні пам’ятати, що вони є представниками Миколаївської громади, а не міського голови.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*