Громадські активісти Миколаївщини домоглись визнання незаконним тарифів на водопостачання та водовідведення та їх перерахунку Регламентна комісія на чолі з Наталією Верещинською проігнорували закон На Миколаївщині виявлено стихійні сміттєзвалища Міська влада «зливає» комунальне підприємство «Миколаївводоканал» Верховна Рада створила некомфортні умови для «своїх» виконавців робіт

Громадські активісти Миколаївщини домоглись визнання незаконним тарифів на водопостачання та водовідведення та їх перерахунку

Ще у серпні 2021 року представники ГО «Екологічна Миколаївщина» В. Паньків, М. Гнатів та Я. Максимович, ознайомившись із пропонованим тарифом МКП «Миколаївводоканал» на водопостачання та водовідведення вирішили подати свої зауваження щодо формування та прийняття такого. Проте слід констатувати факт, що механізм обговорення формування комунальних тарифів в Україні не діє, оскільки уповноважений орган, себто комунальне підприємство, може надати банальну відписку на зауваження.
Так трапилось і у місті Миколаєві. Незважаючи на грубі порушення законодавства, МКП «Миколаївводоканал» подає, а Виконавчий комітет Миколаївської міської ради приймає, завищений тариф на водопостачання та водовідведення.
Тоді активісти вирішують подати заяву щодо порушення формування тарифів до Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області. Перевірка завершується 1 листопада формуванням акту перевірки, припису та рішення про притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб МКП «Миколаївводоканал».

Таким чином тариф у 44 грн. за 1 м3 (вода та каналізація) визнають незаконним та зобов’язують комунальне підприємство перерахувати споживачам його за вересень та жовтень 2021 року, відповідно до встановленого раніше у 29 грн. за 1 м3.
Проте керівництво підприємства не виконує цього, а розпочинає судовий процес з ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області, та, фактично, з більшістю мешканців міста Миколаєва, щодо оскарження Припису цієї служби, подавши до суду позовну заяву та заяву про забезпечення позову. Львівський окружний адміністративний суд визнає доводи заяви про забезпечення позову недостатніми та не задовольняє її. А також призначає до розгляду справу щодо безпосереднього оскарження дій працівників Держпродспоживслужби.

«На жаль це сьогоднішні реалії. Коли досвідчені експерти вказують на порушення – керівництво Миколаївводоканалу навпаки думає, що все вчинило правильно. Але тим самим заперечує саме собі. Бо вже 2 листопада Виконавчий комітет міськради приймає новий тариф у розмірі 42 грн за 1 м3, що вже на два гривні є меншим за попередній. Більше того – позитивним є і той результат, що це єдиний тариф для населення, бюджетних установ та бізнесу. Зауважу, підприємці платили не 44 грн. за 1 м3, а цілих 46 грн. за 1 м3. Таким чином для населення тариф зменшено на 2 грн. за 1 м3, а для бізнесу на 4 грн. за 1 м3» – розповідає голова ГО «Екологічна Миколаївщиина» Паньків Володимир.

«Також ми вважаємо, що тариф у 42 грн. за 1 м3 є зависоким. По наших підрахунках, обґрунтованим є тариф у розмірі 37-38 грн. за 1 м3. Але в зв’язку з роздутим адміністративним штатом, непотрібними посадами, непрозорим розподілом фонду зарплати між ліцензованими видами діяльності підприємства – сьогодні маємо тариф у 42 грн. за 1 м3» – продовжує член правління організації Гнатів Михайло.
Вже після нового року активісти готують листа до Держпродспоживслужби щодо перевірки стану виконання припису та рішення. Оскільки перерахунку тарифу не відбулось. А також 27 грудня 2021 року подали заяву до суду щодо вступу у справу у якості третьої особи в процес щодо оскарження припису Держпродспоживслужби.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*